Будьте уважні, не дайте себе обдурити!

  • 0
  • 705
    Подiлитися:

Подiлитися:

В інформаційну епоху, одною з найважливіших навичок для людини є вміння відрізнення правдивої інформації від неправдивої. Особливо це актуально в кризовий час.

Зараз в соціальних мережах та за смс повідомленнями активно поширюються фейки про коронавірус, чутки та неправдива інформація у зв’язку із введенням у державі режиму карантину для боротьби з особливо небезпечною коронавірусною інфекцією. Метою даних дій є поширення паніки та дестабілізація ситуації в країні.

Здавалось би, хто повірить незрозумілим повідомленням без офіційних джерел та аргументованих пояснень? Але, на жаль, на хвилі коронавірусної паніки українське суспільство, починає не тільки вірити у фейки, але і поширювати неправдиву інформацію.

На цей час, одними з найпоширеніших фейків є розсилки батькам дітей, які на карантині, про те, що дітям не можна з’являтися в громадських місцях. Якщо дитину зустрінуть на вулиці або в автобусі, батьків чекає штраф, або навіть позбавлення волі.

Другим, не менш цікавим фейком є розсилка про те, що будуть літати вертольоти над країною, які будуть розпорошувати дезінфекційні засоби. Жителям рекомендують закривати вікна, балкони та не пускати в будинку котів і собак.

Варіації підписів-пояснень щодо джерел інформації можуть бути різноманітні: повідомив знайомий / родич з військової частини; розповів постачальник дезінфекційних виробів; попередив начальник/сусідка/перехожий, розповіли джерела у правоохоронних органах / міській адміністрації тощо.

МВС просить критично ставитися до таких чуток та повідомляти Департамент кіберполіції про їх поширення.

Так само, попереджаємо, якщо до вас приходять люди в спецодязі, в масках з метою продезінфікувати квартиру або будинок від вірусів – Не відкривайте двері, а відразу телефонуйте до Поліції.

Дії цих людей спрямовані на те, щоб проникнути в будинок і обікрасти!

Попередьте про це одиноких літніх знайомих, бабусь, дідусів і батьків.

Офіційна інформація про порядок організації карантинних заходів буде розповсюджуватися виключно офіційними каналами через Інтернет-портали Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ.

Також нагадуємо, що статтею 173-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за поширювання чуток, що можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку, передбачено накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку.

Будьте здорові та не дайте себе ввести в паніку!

Фейк – це слово іншомовного походження (від англійського “Fake”), що означає підробка, фальсифікація.

 

0 0 голос
Рейтинг статті
  • 0
  • 705
    Подiлитися:

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x