Харківський обласний молодіжний форум

  • 0
  • 307
    Подiлитися:

Подiлитися:

27-29 серпня у Нововодолазькій громаді пройшов Харківський обласний молодіжний форум, як це було?

Уперше на території Нововодолазької територіальної громади на базі комунального підприємства «Заклад оздоровлення та відпочинку «Золотий колос» Нововодолазької селищної ради зібралися ініціативні, творчі та креативні молоді люди, які готові змінювати свою державу на краще.
Нині в Україні створюються найкращі умови для розвитку молодіжної політики, особливим пріоритетом якої є, передусім, діючі молодіжні центри та простори – осередки практичної роботи з молоддю. Адже це унікальні установи, що сприяють розвитку молодих людей, громадянській освіті, популяризації здорового способу життя, волонтерства, молодіжному підприємництву, підвищенню рівня мобільності молоді тощо. Напрямки їхньої роботи формуються відповідно до інтересів і потреб людей конкретної громади. Це, власне, і стало метою проведення Харківського обласного молодіжного форуму, у якому взяли учать 100 представників активної молоді з 22-х громад нашого регіону та 15 кращих спікерів, серед яких народні депутати, політологи й експерти.

З 27 по 29 серпня в рамках Форуму молодь знайомилася, обмінювалася думками, переймала досвід і будувала плани на майбутнє. Ще в перший день відверту розмову у формі public talk про залучення молоді до прийняття важливих державних рішень вела народна депутатка України Марія Мезенцева. Наступного форумного дня на присутніх чекали 3 паралельні сесії: молодіжні ради (спікери із Всеукраїнської асоціації молодіжних рад Володимир Санько, Тетяна Ненчинська, Ілля Шелест), особистісний розвиток молодої людини в умовах громади (спікери Віктор Нестеренко та Вероніка Чупріна), молодіжні центри (спікери із Всеукраїнської асоціації молодіжних рад Ярослав Храпський та Олексій Шаповалов). Змістовним було й спілкування присутніх на тему інтеграції молоді на регіональному та місцевому рівнях з Анною Борисовою з благодійного фонду «Stabilization Support Services», яка ознайомила усіх з драбиною участі Р.Харта.
На урочистому відкритті Молодіжного форуму до вітального слова було запрошено заступницю міністра молоді та спорту України Марину Попатенко, народного депутата України, ідеолога заходу Олексія Красова, його колегу по роботі у Верховній Раді Олександра Бакумова, представницю благодійного фонду Анну Борисову та Нововодолазького селищного голову Олександра Єсіна. Олександр Сергійович, у свою чергу, підкреслив, що й сам був активним учасником молодіжного центру в рідному селищі, що розуміє всю важливість розвитку молодіжної політики й усіляко цьому сприяє та сподівається, що Харківський обласний молодіжний форум щорічно проводитиметься на території Нововодолазької громади. Приємним сюрпризом для всіх учасників Форуму стала присутність української легкоатлетки, чемпіонки Європи та України, учасниці Олімпійських ігор 2016 та 2020 років, нововодолажчанки Марини Килипко. Вона з радістю відповіла на питання, сфотографувалася з присутніми на пам’ять і розповіла, що намічені цілі та постійні тренування є запорукою її високих результатів. До привітання долучилися й заступник начальника Управління у справах молоді та спорту Харківської ОДА Едуард Павленко, в.о. начальника КЗ «Харківський обласний центр молоді» Світлана Родак.

Метою заходу була координація зусиль з питань реалізації державної політики на місцевому рівні. Тому всі обговорювані питання стосувалися, перш за все, розвитку молоді на місцях і реалізації проєктів. Олександр Солонтай, експерт Інституту Політичної освіти, засновник і перший голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив», наприклад, розкрив питання щодо молодіжного лідерства в політичній, соціальній та економічній площинах. А Марина Потапенко ознайомила присутніх з новинами законодавства в молодіжній політиці. Усі охочі з великим задоволенням долучилися до панельної дискусії, обговорюючи шляхи розв’язання актуальних проблем на місцях. Дмитро Носіков, радник міністра, продюсер, фахівець у сфері комунікацій, у повній мірі розкрив питання, що стосується комунікаційних технологій як складової сучасного PR-менеджменту. Він досить чітко і зрозуміло пояснив, що означає вислів: «Опинитися в потрібному місці в потрібний час» і для багатьох з присутніх ці слова набули інакшого значеннєвого відтінку. Справжні лідери молодіжних просторів Олексій Красов і Олександр Бакумов змотивували своїми виступами форумчан, демонструючи на власних прикладах прогрес і вміння здобувати та використовувати нові знання. Олексій Ігорович підкреслив: «У нас прекрасна молодь! Моя життєва історія доводить думку, що все можливо! Важливо бути амбітною молодою людиною, навчатися, комунікувати з людьми, наполегливо працювати, не боятися будувати з нуля власну справу і, зрештою, стати народним депутатом України. Без «кумівства» та корупції. На форумі я бачу дивовижних молодих людей – талановитих, упевнених у собі, дієвих і натхненних, які вже змінюють свої громади на краще, які познайомилися тут з такою ж натхненною та дієвою молоддю. Тепер вони готові об’єднати зусилля та спільно реалізовувати проєкти між громадами, спільно розвивати та розбудовувати їх, а це найкращий результат, який тільки можна було очікувати від Харківського обласного молодіжного форуму. Упевнений, що він стане щорічним, і я обов’язково буду підтримувати такі молодіжні ініціативи».

Микола Давидюк, український політолог, автор книг “Як працює путінська пропаганда” та “Як зробити Україну успішною”, ініціатор проєкту з популяризації Пархомівського музею, на власному прикладі, зрозумілими словами пояснив, що все складне насправді достатньо просте, варто лише докласти зусиль. До речі, усе, про що говорив цей спікер, знадобиться кожному користувачу соціальних мереж, щонайменше, задля увиразнення свого профілю. Пан Микола абсолютно чітко схарактеризував брендінг і розвиток територій, сконцентрувавши увагу на тому, що в кожному населеному пункті є «свій Пікассо і Малевич».
Протягом 3-х незабутніх і багатих на цікаві зустрічі днів Харківський обласний молодіжний форум подарував присутнім велику кількість нових лайфхаків. Адже учасники обмінювалися практичним досвідом у сфері молодіжної політики, отримували нові знання від знавців своєї справи, надихалися на створення або розвиток молодіжних просторів у своїх населених пунктах, бо молодіжні центри – це крута можливість розпочати громадську діяльність та найголовніше – провели цей час в атмосфері єднання. Для форумців також було організоване неперевершене дозвілля: командоутворювальний квест територією табору, вечірня ватра з піснями під гітару, пляжний волейбол, катання на р.Мжа навколо острова на байдарках, смачний БАРБЕКЮ ФЕСТ за сприяння Олександра Колісника та торгової марки «Салтівський м’ясокомбінат», запальна дискотека, надзвичайно вражаючий діджей-сет від Костянтина Дмітрієва у форматі мелодичне техно та яскравий феєрверк. На завершення команди представили власностворені короткометражки про Форум і кожен учасник отримав сертифікат, що засвідчує навчання за програмою ХОМФ.

Від імені всіх учасників Харківського обласного молодіжного форуму хочеться подякувати народному депутату України Олексію Красову та Нововодолазькому селищному голові Олександру Єсіну за сприяння у проведенні цього заходу, усім спікерам за практичні кейси, співорганізаторами – фахівцям Управління у справах молоді та спорту Харківської ОДА, засновнику громадської організації «НАСТУПНЕ ПОКОЛІННЯ» Костянтину Лиганенку й усім волонтерам, кухарям і всім працівникам КП «ЗОВ «Золотий колос»! Маю надію, що молодіжний форум стане щорічним, а кількість і географія його учасників обов’язково збільшуватиметься та розширюватиметься.

Людмила Литвин

5 1 голос
Article Rating
  • 0
  • 307
    Подiлитися:

guest
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x