Крок до відродження історичного минулого

  • 0
  • 781
    Подiлитися:

Подiлитися:

У час, коли національно-культурне відродження нашого народу в незалежній Українській державі стало реальністю, все більше зростає інтерес до історичного краєзнавства. 

 Завдяки ініціативній групі, а саме Василю Вороніну, архітектору,  Костянтину Лиганенку, депутату Нововодолазької селищної ради, керівнику ГО «Наступне Покоління 21», Олександру Семенко, депутату Нововодолазької селищної ради,  Роману Дмітрієву, члену ГО «Наступне Покоління 21», Тетяні Кобзевій, краєзнавицю   частина історії Нової Водолаги буде відновлена.

Ніхто, напевно, до цього часу не звертав уваги на, здавалось, звичайний бетонний камінь між будинками, що по вулиці 40 років Перемоги, 24 і вул. Некрасова, 1. Але, насправді, ця брила лежить на місці, де стояла велична споруда, історична пам’ятка нашого селища — Миколаївська церква.

Миколаївська церква – одна з найстаріших церков Нової Водолаги. Ймовірно, її перша будівля з’явилася у 1680-х роках ХVІІ ст. Скільки разів було перебудовано її — не відомо, але точно відомо, що у 1757 році був збудований дерев’яний храм, а майже через 100 років, у 1860 р., було побудовано нове приміщення храму — дерев’яне. А ось на початку ХХ ст. вже була побудована кам’яна церква.
За більшовицької влади приміщення Миколаївського храму було переоснащено під електростанцію, але, на жаль, пізніше будівлю зруйнували та залишилась тільки та сама кам’яна груда.
Проаналізувавши історичні джерела стало відомо, що у 1829 р. парафіянами Миколаївської церкви були жителі Нової Водолаги, Іванової балки, Просяного, Княжного, Кабановки, Лихового, Станичного, Очеретяної балки, Рубанового.
У 1905 р. приход становив 4404 осіб. Також там діяли школи грамоти або приходські школи.

Станом на 16 березня 2020 року, дякуючи Василю Вороніну, створено макет церкви. Тепер постало питання, як саме відновити історичну пам’ять у нашому селищі. Було запропоновано декілька варіантів: надрукувати мініатюру церкви на 3D принтері та закрити склом, або ж створити гранітний камінь із зображенням церкви та основною інформацією про неї.

Яке б не було прийняте рішення — уже зроблений величезний крок до відродження історичного минулого нашого рідного селища.

 

Залишки Миколаївської церкви на мапі:

0 0 голос
Рейтинг статті
  • 0
  • 781
    Подiлитися:

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x