Ліквідація Нововодолазького району. Без паніки.

 • 0
 • 2 578
  Подiлитися:

Подiлитися:

Раніше ми писали про зменшення кількості районів в Харківській області практично в чотири рази.

По останнім даним, а саме згідно з проєктом Постанови про утворення та ліквідацію районів планувались наступні райони у Харківській області:

 • До Богодухівського району ввійдуть 6 ОТГ з Богодухівського, Валківського, Золочівського, Коломацького та Краснокутського районів та Люботин.
 • Ізюмський район може охопити 8 ОТГ з чотирьох районів: Барвінківського, Балаклійського, Борівського та Ізюмського.
 • В Красноградському районі планують об’єднати 7 ОТГ з п’яти районів: Зачепилівського, Нововодолазького, Красноградського, Кегичівського, Сахновщинського.
 • В Куп’янському районі планується 8 ОТГ з таких районів, як  Великобурлуцький, Дворічанський та Шевченківський райони. 
 • Лозівський район охоплюватиме 5 ОТГ з трьох районів: Близнюківського, Первомайського та Лозівського.
 • Чугуївський район включатиме в собі 9 ОТГ з чотирьох районів області: Вовчанського, Зміївського, Печенізького та Чугуївського.
 •  Харківський район може складатися з 12 ОТГ з Дергачівського та Харківського районів і, звісно, Харків.

Але, 1 липня комітет Верховної ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування своїм рішенням підтримав створення всього 4 районів у Харківській області:

 • Ізюмського;
 • Куп’янського;
 • Лозівського;
 • Харківського.

Нововодолазький район з двома ОТГ (Нововодолазька та Старовірівська) приєднують до Харківського району. Це не є остаточним рішенням, попереду чекаємо голосування на пленарному засіданні Верховної Ради.

Чому ліквідовують наш район?

Відповісти на ці питання можна згідно з твердженнями Віталія Безгіна, голови підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Ліквідація районів відбувається в рамках децентралізації України, та згідно із запропонованого законопроєкту, який не вже готовий до голосування, це не вплине на життя мешканців, а всі послуги можна буде отримати на місцях.

Райони створюються виключно задля зручності держави керувати своїми представництвами на місцях. Якщо ліквідувати районний рівень, 24 префекти просто фізично не зможуть дати ради з усіма актами громад, кількість яких в одній області може сягати 90. Таким чином ми приходимо до того, що префектів має бути більше. Крім цього, на районний рівень доцільно передати середню професійну освіту і, можливо, вторинну ланку охорони здоров’я. А ще питання координування органів державної влади, стратегування, розвитку тощо — каже Віталій Безгін.

Що буде з Нововодолазькою райрадою та Нововодолазькою РДА?

Майбутнє райрад, Віталій Безгін коментує без термінів:

На моє переконання, районні ради як рудимент радянської епохи взагалі підлягають ліквідації після невеличкого перехідного періоду. Але для цього, щоправда, потрібні зміни до Конституції — коментує Віталій Безгін.

Також, щодо РДА зрозуміло, що більшість повноважень та ресурсів районних державних адміністрацій перейдуть в ОТГ.

Реорганізація  розпочнеться одразу ж після місцевих виборів і, за планами Мінрегіону, триватиме до липня 2021 року — каже Віталій Безгін.

Голови РДА вже не буде, а планується введення посади префекту, який буде доглядати за ОТГ на території району.

Депутат Нововодолазької селищної ради та керівник громадської організації “Наступне покоління 21”, Костянтин Лиганенко опублікував відео на цей рахунок:

Стаття написана на основі порталу “Децентралізація”

5 2 голосів
Рейтинг статті
 • 0
 • 2 578
  Подiлитися:

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x