На Нововодолажчині будують теплоелектростанцію на соняшниковому лушпинні

  • 0
  • 1 703
    Подiлитися:

Подiлитися:

Група компаній «Агроліга» розпочала раніше анонсоване будівництво теплової електростанції на території Нововодолазького району, яка працюватиме на лушпинні соняшника одержуваного на олієпресових заводах.

«Всупереч попереднім планом будівництва на території нашого першого олієпресового заводу, був обраний іншу земельну ділянку, який розташовується практично посередині між новим і старим нашими заводами. Зміна вибору локації обумовлена низкою факторів, основними з яких є близькість до місця підключення до електроприймаючим мереж і віддаленістю від житлових масивів. На території вже існують мережі і свердловина з необхідним для роботи ТЕС дебетом води.», повідомляється на сайті Агроліга.

ТЕС буде оснащена двома паровими котельними агрегатами паропродуктивністю 16 тонн/год кожний, однією конденсаційною паротурбінною установкою потужністю 7МВт, системою золовидалення, операторською з єдиним робочим місцем для управління, сухою градирнею із замкнутою системою охолодження води, системою хімпідготовки, системою моніторингу викидів, системою очищення, яка дозволяє видалити 99% золи і відповідатиме українським та європейським нормам ГДК, системою подачі самого палива (лушпиння або пелет соняшнику).

Початково ТЕС на соняшниковому лушпинні планували побудувати на території першого олієпресового заводу «Агроліги», однак потім для цього обрали земельну ділянку між новим і старим заводами компанії, де є мережі і свердловина з необхідною для роботи станції водою.

«У лютому паротурбінна установка проходила випробування на заводі-виробнику, а після тестування, попередньо у квітні, буде відправлена в Україну і у травні місяці змонтована для перших випробувань, — розповідають у «Агролізі». — Котли вироблялися у Болгарії і Україні — в обох випадках вже здійснено оплати та розпочато роботи».

Компанія отримуватиме додатковий дохід гляхом продажу «зеленої» енергії.

Наразі «Агроліга» домовляється з однією з електропередавальних організацій про підключення до електричних мереж.

Пайова участь групи компанцій «Агроліга» у проекті становитиме 50%.

Компанія повідомляє, що завершити будівництво і ввести ТЕС в експлуатацію мають намір у кінці 2019 року, але можуть вплинути різного роду фактори та ця дата може дещо перенестись.

 

0 0 голосів
Article Rating
  • 0
  • 1 703
    Подiлитися:

guest
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x