Новий напрям у роботі Нововодолазької лікарні

  • 0
  • 1 300
    Подiлитися:

Подiлитися:

У Нововодолазькій лікарні капітально відремонтують та перепрофілюють інфекційне відділення – тут буде надаватись паліативна допомога дітям і дорослим з невиліковними захворюваннями.

Корпус інфекційного відділення був непридатним для перебування ні пацієнтів, ні персоналу. Завдяки співпраці керівництва Нововодолазької центральної лікарні з народним депутатом України Олексієм Красовим уже ремонтується старе приміщення та буде запроваджено новий вид послуг лікарні, а саме – паліативна допомога.

«Ми бачимо потребу в створенні цієї допомоги на території громади, і народний депутат Олексій Красов допоміг, вислухав ідеї щодо цього проєкту, і вирішив вкласти державні кошти саме на цю мету, 10 мільйонів гривень вже виділено», — коментує головний лікар Нововодолазької центральної лікарні Олег Яковенко.

За словами головного лікаря, в Харківській області потреба в паліативній допомозі дорівнює 20 тис. дітей, наразі функціонує всього два заклади на 30 та на 20 ліжкомісць. Лікарня планує запустити 20 ліжкомісць та з подальшим розширенням.

Як стало відомо, ремонт старого відділення вже почався, персонал лікарні вже пройшов необхідне навчання, а лікарня готується придбати необхідне обладнання за свій кошт.

«Дитячий хоспіс у Нововодолазькій лікарні буде облаштовано в приміщенні нинішнього інфекційного відділення. Завдяки ініціативі Президента України Володимира Зеленського, який запустив тренд на оновлення й будівництво важливих об’єктів соціальної інфраструктури, це відділення отримає друге життя та надаватиме послуги, яких тут раніше не було», — коментує народний депутат України Олексій Красов.

Паліативні хворі – це пацієнти всіх вікових груп, які мають злоякісні новоутворення у ІІІ-ІУ стадії захворювання, ВІЛ-інфекцію/СНІД, вроджені вади розвитку, серцево-судинні, неврологічні, респіраторні, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючі захворювання та післятравматичні стани, що не можуть бути вилікувані сучасними та доступними методами та засобами і супроводжуються вираженими больовими симптомами, тяжкими розладами життєдіяльності, потребують кваліфікованої медичної допомоги, догляду, психологічної, соціальної, духовної та моральної підтримки у термінальній стадії захворювання або за умови обмеженого прогнозу життя, сумнівному прогнозі одужання чи покращення стану або повноцінного відновлення функцій життєдіяльності.

Аудіоформат доступний нижче, інтерв’ю з головним лікарем з 12-ї хвилини 30-ї секунди.

 

5 2 голосів
Article Rating
  • 0
  • 1 300
    Подiлитися:

guest
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x