Оцінка кількості населення

 • 0
 • 306
  Подiлитися:

Подiлитися:

Скільки людей залишилось на цей час в межах України?  Чомусь багато хто кажуть, що громадян стає все менше та менше! За встановленою практикою і згідно з рекомендаціями Організації Об’єднаних Націй переписи населення у більшості країн світу проводяться раз на десять років. Останній перепис населення України проводився у 2001 році. Кабінет міністрів наразі не вирішив, чи буде проводитися традиційний перепис населення наприкінці 2020 року. Це рішення мають ухвалити за два-три місяці, але є намагання провести оцінку чисельності населення. 

Так, Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет, презентуючи результати електронного перепису станом на 1 грудня 2019 року повідомив, що населення України становить 37 мільйонів 289 тисяч.Серед них – 20,01 мільйона жінок та 17,28 мільйона чоловіків. За даними перепису, дітей віком до 14 років в Україні 5,756 мільйона, людей у віці від 15 до 24 років – 3,584 мільйона, від 25 до 54 років – 16,458 мільйона, від 55 до 64 років – 5,243 мільйона, від 65 років і старше – 6,248 мільйона. У столиці України Києві мешкає 3,7 мільйона людей. 

Дані перепису не враховують інформацію з анексованого Росією Криму та непідконтрольних Києву районів Донецької та Луганської областей! 

Але як проводились дослідження, що показали такі результати? Згідно з документом, який оприлюднив Дубілет у Telegram, під час перепису використовували три методи:

 • комбінований метод оцінки чисельності наявного населення (дані мобільних операторів, дані статистичного обстеження домогосподарств, дані реєстрів);
 • комбінований метод оцінки чисельності наявного населення (дані статево-вікової структури населення і дані реєстрів);
 • реєстровий метод оцінки чисельності наявного населення.

В уряді запевняють, що відхилення визначеної чисельності наявного населення не перевищує 2,86% від оцінок за кожним із зазначених методів. Наголос на те, що для держави ця робота не коштувала жодних додаткових грошей. Традиційний перепис населення обійшовся б у 3.4 млрд грн (бюджет, закладений на 2020 рік).

Дуже цікаво, чи можна вважати достовірнім данні, представлені мобільними операторами, адже хтось користується багатьма, а хтось лише одним номером. Мабуть кожен з нас стикався з розбіжностями або, взагалі, з  відсутністю персональної  інформації під час звертань до реєстрів.   Звернемо увагу, що оцінювалась кількість наявного населення. Згідно з даними Державної служби статистики, станом на 1 грудня 2019 року наявне населення України становило 41,9 мільйона. 

 

 

 

 • 0
 • 306
  Подiлитися:

Залишити коментар

avatar