Переведення годинників на літній час

  • 0
  • 695
    Подiлитися:

Подiлитися:

На цих вихідних, з суботи на неділю, Україна перейде на літній час.  Прокидатися доведеться на годину раніше.

Час автоматично переведуть вночі 29 березня на годину вперед.

Першим ідею про переведення годинників озвучив Бенджамін Франклін, відомий американський політик, винахідник і дипломат. Саме він зображений на стодоларовій банкноті. Колишній президент США подумав, що буде корисно переводити годинник назад або вперед у залежності від пори року. Переведення годинників здійснюється для того, щоб людина могла працювати довше і використовувати при цьому менше штучного освітлення.

Таким чином восени світлий час доби починається раніше, а закінчується пізніше. Завдяки сонячному світлу можна економити на освітленні. З таким розкладом не погодилися продавці свічок, які виступили проти пропозиції. 

 

В результаті годинник вперше перевели не в США, а у Великобританії. Це відбулося в 1908 році. З часом переходити на зимовий час і назад почали більш сотні країн.

Україна приєдналася до них у 1981 році. 

 

Зараз в Європі замислилися над тим, щоб скасувати переведення годинників. У 2019 році це питання підняли в Європарламенті. Соціологи з’ясували, що приблизно 84% жителів Євросоюзу не хочуть щороку переходити на літній час і назад. Тому в 2021 році кожна країна буде вирішувати, чи скасовувати процедуру.

В Україні поки що з цим не поспішають. Ймовірно, в жовтні доведеться знову переходити з літнього на зимовий час.   

 

0 0 голосів
Article Rating
  • 0
  • 695
    Подiлитися:

guest
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x