Реконструкція храму в Старій Водолазі

  • 0
  • 1 670
    Подiлитися:

Подiлитися:

У Старій Водолазі завдяки допомозі небайдужим людям, розпочали реконструкцію Свято-Покровського храму.

Будівля сучасного Свято-Покровського храму, спочатку була колгоспною їдальнею. Починаючи з 2003 року, за ініціативи мешканки села Стара Водолага Добряк Мотрони Іванівни, за участю її чоловіка Добряка Івана Семеновича, проводилися збори односельчан, збиралися необхідні документи для того, щоб приміщення було придатним для здійснення богослужінь. І тільки з 2005 року почалося відродження громади Свято-Покровського храму. Також за 10 років в храмі змінилося декілька настоятелів. Проте, наразі вже як 4 з половиною роки настоятелем храму є ієрей Дейнека Дімітрій.

У цьому році Свято-Покровський храм святкуватиме невеличкий ювілей – 15 річницю з дня відродження та 344-у з дня заснування. Ця річниця є важливою для храму, адже саме через те, що приміщення було спочатку призначене для їдальні, наразі воно не зовсім підходить під приміщення храму, тому  було прийнято рішення про розбудову храму та добудову теперішньої будівлі вівтарною частиною, адже без неї жоден храм не може бути повноцінним. 

Усі ці зміни потягнули за собою багато сил, часу та ресурсів…

У 2018 році завдяки пожертвуванню від Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, а також східного кластера агрокомпанії AgroGeneration та сільськогосподарських підприємств Нововодолазького району, старий та дірявий дах в храмі, було змінено на нову металеву покрівлю. Усі роботи, що стосувалися побудови даху, безкоштовно погодилася виконати харківська будівельна компанія OTISA.

У 2019 році княгиня Катерина Олександрівна Голіцина,  під час третього свого приїзду  на історичну батьківщину, виявила бажання допомогти громаді та зробити свій внесок у ремонт будівлі. Завдяки її пожертвуванню, в храмі було змінено усі двері та вікна.

Також, багато важливих речей: опалювальний котел, колонка для води, нова електрична проводка, необхідне церковне начиння, були придбані та встановлені завдяки першому великому пожертвуванню, на той час, мешканця Старої Водолаги, громадянина Німеччини Мартіна Ройтера. 

Наразі в храмі також проводяться ремонтні роботи: роблять откоси на вікнах та вже розпочали класти нову стіну вівтарної частини, а стару частину поки що не руйнують, адже якщо зруйнувати стару стіну, то потрібно буде терміново доробляти нову, а на це зараз немає необхідних грошових ресурсів. 

Через те, що будівля не призначена під храм ми вирішили трохи перебудувати вівтарну частину, що б це вже було більше схоже на храм. Ми вирішили попросити небайдужих людей допомоги, що б вже хоч щось почати робити. Ми вже почали робити перебудову, але ті кошти які ми назбирали, на даний момент закінчилися, адже ми купили необхідні матеріали, а заплатити за роботу вже грошей немає. З Божою допомогою, ми сподіваємося, що все ж таки у нас вийде знайти ще хоч якісь кошти, для того, щоб довести будівництво хоча б до логічного завершення -, коментує настоятель храму ієрей Дейнека Дімітрій.

Небайдужі люди також допомагають з реконструкцією храму. Деякі можуть допомогти фінансово, а деякі й фізично. Наразі будь-яка допомога з боку небайдужих людей є дуже важливою, адже без них ніяк не впоратися. На даний момент необхідно зміцнювати фундамент будівлі, що катастрофічно страждає від вологи, і добудовувати вівтарну частину храму.

Щоб зробити усе необхідне, до збору коштів долучилися місцеві мешканці, мешканці району, області та навіть інших країн, а також підприємці, фермери, представники бюджетних та владних установ. Допомагають хто чим може – хто коштами, хто матеріалами, а хто і власною працею. Завдяки цій допомозі, громада спромоглася демонтувати аварійну прибудову, виконати частковий ремонт откосів на вікнах, закласти фундамент, закупити цеглу для будівництва та розрахуватися тільки за декілька видів робіт -, повідомляє активіста яка допомагає з реставрацією храму Альона Мирошниченко.

Наразі храм знаходиться у скрутному становищі, адже брак коштів не дає можливості доробити те, що було заплановано.

Редакція Водолага інфо, також не може пройти осторонь. Тому ми закликаємо усіх небайдужих людей, будь ласка, якщо ви маєте змогу допомогти з реконструкцією храму, то не будьте байдужі! Наразі будь-яка допомога може бути вагомою та принести великий внесок в подальше життя храму.

Якщо у вас є змога та бажання допомогти храму, ви можете відвідати Свято-Покровський храм та запропонувати свою допомогу, або ж ви також можете допомогти матеріально: ( 5168 7422 0082 0482 ) – банківська карта настоятеля Свято-Покровського храму Дайнека Дімітрія, наразі кожна копійка є значущою для реконструкції храму.

Водолага інфо також висловлює подяку Альоні Мирошниченко, за те, що надала детальну інформацію про Свято-Покровський храм.

Ляшенко Аліна

 

 

 

 

3.7 3 голосів
Рейтинг статті
  • 0
  • 1 670
    Подiлитися:

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x