«…селищний голова має бути відкритим та сучасним» (с) Костянтин Лиганенко

  • 1
  • 1 491
    Подiлитися:

Подiлитися:

Вже 25 жовтня 2020 року відбудуться вибори, де у жителів буде змога обрати голів та депутатів громади, районних та обласних депутатів.
Цього року до звичного списку кандидатів на посаду Нововодолазького селищного голови долучився Лиганенко Костянтин Едуардович.
Редакція Водолага Інфо поспілкувалася з Костянтином та пропонує нашим читачам ознайомитися з його кандидатурою ближче.

Костянтин Едуардович Лиганенко народився 21 жовтня 1995 у селищі міського типу Нова Водолага.
Має дві вищі освіти — магістр з економіки підприємства та магістр з публічного управління та адміністрування.

«Я обожнював навчання, особливо все що стосувалося права. Я вважаю, що кожна людина повинна знати й розуміти свої права та обов’язки в наші країні. Не менш важливим для мене є знання мов. Я володію англійською, українською та російською мовами».

Костянтин обіймає посаду депутата Нововодолазької селищної ради, є керівником громадської організації «Наступне покоління 21», громадським діячем та працює менеджером зі збуту сільськогосподарської техніки ПП «Аграр Технік».

Депутатом на 8 виборчому окрузі Костянтин є вже майже 5 років. За цей час, через відсутність доступу до бюджету, було зроблено безліч корисного для Нововодолазької об’єднаної територіальної громади (далі ОТГ).

«Я, моя команда, мої друзі ніколи не отримували кошти від державних органів та органів місцевого самоврядування, все що ми робили було на ентузіазмі та за ідею.
Наприклад, Велодень та Шалені перегони було організувати важко, адже був супротив влади, але ми не здавалися і йшли далі.
Іноді нам допомагали міжнародні фонди, наприклад при створенні Школи Лідерства.
Стосовно діяльності на своєму окрузі, то його територія на 99% освітлена. Дві вулиці селищна рада не змогла забезпечити освітленням, тому я це зробив за власні кошти, відкладенні з зарплатні.
Стосовно дорожнього покриття: я впливав наскільки міг. Три вулиці все-таки мають асфальтне покриття.
Згоден, могло бути більше, але остаточне рішення приймає селищна рада.
Дитячі майданчики вдалося привести до ладу та підтримувати в нормальному стані.
Також проблемою були каналізаційні люки, які часто крали, але завдяки зверненню до водоканалу їх вдавалося відновлювати.
Тому, я думаю, мені вдалося виправдати сподівання людей, які мене обрали».

Серед місцевих жителів вже протягом декількох років точаться розмови стосовно віку молодого депутата, а нині кандидата на посаду Нововодолазького селищного голови. Є ті, хто вітають нові молоді обличчя у політиці, але є і ті, хто вважають, що ще не час і Костянтину треба трішки зачекати та набратися досвіду.
Ми не могли не зачепити цієї теми у розмові з ним та запитали, що особисто Костянтин думає стосовно цього.

« У 2017 році я вже готувався йти на посаду селищного голови, але в той час я сам для себе зрозумів, що мені потрібно закінчити навчання, отримати досвід депутата. Тим паче на період виборів того року відбулося велике об’єднання: до Нововодолазької селищної ради приєдналися сільські ради, де мене ніхто ще не знав і я розумів, що не отримаю достатньої підтримки. Тому вирішив спочатку спробувати себе депутатом і вважаю, що в мене вийшло.
Однак, я не підтримую стереотипи відносно віку. Не важливо, стосується це мене чи когось іншого. Я спілкуюся з людьми різного віку — це допомагає мені зрозуміти їх потреби. Адже селищний голова має бути відкритим та сучасним.
Я вважаю, якщо оцінювати людей, то не за віком, а за досягненнями, за діями, за досвідом.
Але ж кожен має право на свою думку, тому я навіть не звертаю уваги на різні докори стосовно мого віку».

До виборів залишилося зовсім мало часу, виборці вже мають змогу ознайомитися з офіційними програмами, з якими кандидати йдуть на вибори, але ми вирішили запитати у Костянтина особисте бачення проблем ОТГ на вирішення яких потрібно направити сили в першу чергу.

«Для мене найголовнішими проблемами сьогодення на території нашої ОТГ є : незадовільний стан води — це перше на що слід звернути увагу. Це та проблема, яку не побачать всі, як побачили б новий дитячий майданчик, але вирішення якої вплине на покращення життя наших жителів.

Екологія — потрібно особливу увагу звернути на сміттєзвалища та перероблювання сміття, відновити очисні споруди та глибоко зануритися в питання викидів у повітря з місцевих підприємств та виробництв.

Потрібно ремонтувати, асфальтувати, будувати дороги та тротуари.

Медицина. На мою думку, складовою успішної медицини є вчасна та якісна діагностика. Забезпечення лікарні обладнанням – пріоритетне завдання. Слід розглянути питання про відкриття нових відділень (не виключаю відновлення пологового відділення). Ні для кого не є секретом, що у нашій громаді брак спеціалістів. Ми запропонуємо гарні умови лікарям, щоб ми отримували якісне та сучасне лікування. Гідна заробітна плата та забезпечення житлом – це запорука успіху.

Також, бюджет нашої ОТГ потребує невідкладного втручання. У нас є багато боргів, поки що не зрозуміло за що, але вони є і я вважаю це дійсно проблемою.
Хотілося ще звернути увагу на закритість влади. Все, що робиться — робиться завдяки податкам, які платять мешканці територіальної громади, відповідно кожен має право на підтримку від чинної влади, на прозорий та доступний бюджет», — коментує Костянтин.

Костянтин також не відмовився прокоментувати своє бачення стосовно діяльності чинного голови Нововодолазької ОТГ.

«Я не хочу оцінювати діяльність чинного голови, як конкурент, хочу прокоментувати зі сторони депутатської діяльності. Мені приємно спостерігати і я навіть радий, що останній час чинний голова та його команда стали більш відкриті стосовно місцевих жителів, почали прислухатися до людей. Але все-таки, будучи депутатом, я бачу як все відбувається з середини, як постійно виникають якісь необґрунтовані проблеми стосовно тих самих доріг, майданчиків. Закриті сесії, на яких відбуваються незрозумілі дії зі сторони чинної влади, в результаті яких роздаються землі, будуються кіоски та тому подібне. Я не хочу, щоб так відбувалося і надалі, з цим потрібно щось вирішувати і як найшвидше».

Політика політикою, але всі ми живі люди, Костянтин залюбки поділився з нашими читачами своїми бажаннями, мріями, поглядами та цінностями.

«Для мене головною цінністю є родина. Я вважаю своєю родиною не тільки своїх батьків та брата, але й кожного жителя нашої громади.
Я мрію про те, щоб Нововодолазька громада була одна з найвідоміших в нашій країні. Щоб до нас приїздили з усіх куточків України, у нашої громади великий потенціал для культурного та туристичного розвитку.
Я мрію про те, щоб кожен мешканець громади відчував себе комфортно та захищено, знаходячись тут.
В майбутньому я планую створити власну родину саме у Новій Водолазі, тому для мене це особлива місія. Я хочу, щоб майбутнє покоління, в тому числі мої діти росли та виховувалися в розвинутій, сучасній та безпечній громаді.
Я впевнено йду на ці вибори, але якщо так станеться, що мене не оберуть, все одно я не буду опускати руки, я буду робити все можливе задля реалізації мрій.
І користуючись нагодою, я хочу звернутися до кожного, хто прочитає статтю — 25 жовтня не залишайтеся осторонь. Прийдіть на вибори, проголосуйте. Я не агітую робити вибір в сторону моєї кандидатури, я агітую, щоб кожен прийшов та віддав свій голос за того, за кого вважає за потрібне!»

Провела інтерв’ю та підготувала статтю 

Животченко Богдана

5 3 голосів
Article Rating
  • 1
  • 1 491
    Подiлитися:

guest
1 Комментарий
oldest
newest most voted
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Олександр Журавльов

Хочете працювати, працюйте! Хочете чекати, чекайте… Чекайте Пришестя, Комунізму, Нірвани… Чого ще? Може, краще працювати?!

1
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x