Що буде зі Земснарядом?

  • 1
  • 2 729
    Подiлитися:

Подiлитися:

Активні жителі Нової Водолаги, ініціювали перші кроки до глобального очищення Земснаряду — власноруч.

Раніше річка була гарним місцем для відпочинку, але вона забруднилась. Мешканці Нової Водолаги вже неодноразово скаржилися на забруднену річку, та просили почистити її, але за  очищення ніхто не брався, а  місцева влада майже не звертала уваги на скарги нововодоложчан.

Так, місцева влада запустила нашу річку, стан плачевний. Хоча у 2018 планували витратити 3 мільйони гривень! Куди їх поділи? Не зрозуміло -, говорить  депутат Нововодолазької селищної ради та керівник ГО «Наступне покоління 21» у своєму telegram каналі «Лиганенко» Костянтин Лиганенко.

4 липня 2020 року, активні мешканці Нової Водолаги зібралися біля прибережної зони Земснаряду, задля того щоб обговорити план дій того, як повернути річку до нормального вигляду, проте засмучує найбільше те, що люди вже навіть не вірять тому, що з річкою відбудуться хоча б якісь зміни.

Обговоривши усі важливі питання, нововодоложчани вирішили, що головне зараз — це почистити річку землесосним снарядом, адже наприклад, якщо зараз завести пісок на пляж, то в цьому не буде ніякого сенсу, адже землесосний снаряд буде викидувати мул на пісок, і таким чином забруднить його.

Коли я йшла біля річки то побачила, що там купаються діти, та дорослі чоловіки, і коли вони виходили з річки один з них заплутався у водоростях. Я живу недалеко від цієї річки, і 40 років тому, там була нормальна річка за якою стежили, а зараз вийшло так, що за нею ніхто не слідкує, і вона перетворилася у болото. Саме через це я і вирішила підняти таке питання, і небайдужі люди мене підтримали, а також депутат Костянтин Лиганенко та голова Нововодолазької РДА Андрій Андрєєв. Зараз ми вирішили, що перед тим як робити на річці блаустрій, її потрібно почистити. Ми ще раз зберемося у суботу та  спочатку самостійно почистимо річку від водоростів -, коментує активістка Ніна Кукушкіна. 

Тому, найперше, що потрібно зробити це почистити річку від мулу. Замовити землесосний снаряд коштує великих грошей які може надати тільки селищна рада, проте голова селищної ради Олександр Єсін, не береться за розв’язання цієї проблеми ще з 2010 року. Тому, активісти будуть звертатися до Харківської обласної державної адміністрації, для того щоб вона допомогла у вирішенні даного питання.

За проєктом, ми хочемо щоб Земснаряд був центральним місцем відпочинку. Щоб там були альтанки, столики, освітлення, гарні місця для відпочинку, щоб можна було посмажити шашлики, щоб на пляжі було багато піску, та був зручний заїзд. Це все ми зможемо зробити власними силами, але для того щоб розпочати цей процес нам потрібно почистити річку -, коментує депутат Нововодолазької селищної ради та керівник ГО «Наступне покоління 21»  Костянтин Лиганенко.

Наступна зустріч активістів Нової Водолаги біля Земснаряда, відбудеться 11 липня, де вони власноруч на човнах, планують хоча б трішки почистити територію річки. 

 

 

5 3 голосів
Article Rating
0Shares
  • 1
  • 2 729
    Подiлитися:

guest
1 Комментарий
oldest
newest most voted
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Денис

Ребята молодцы, а голова как Зе клоун только обещает и вешает лопшу.

1
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x