Що не так з амбулаторією в Старій Водолазі?

  • 0
  • 1 335
    Подiлитися:

Подiлитися:

Днями у фейсбук групі Нововодолазька селищна ОТГ, яка є закритою, з’явилась інформація від Нововодолазького селищного голови Олександра Єсіна про анонс завершення будівництва амбулаторії в с. Стара Водолага. Але чи все так відкрито та прозоро? Розберемось.

 

Харківський антикорупційний центр (Далі – ХАЦ) у 2018 році писав про початок будівництва та великі порушення, сумнівне витрачання коштів на цьому об’єкті.

Відділ житлово-комунального господарства, благоустрою, інфраструктури, транспорту та охорони навколишнього середовища Нововодолазької селищної ради (Далі – відділ ЖКГ) уклав угоду з ТОВ «Санрайз Білдінг Груп» щодо будівництва амбулаторії, вартістю 6,6 млн. грн.

У активістів «ХАЦ» виникли сумніви, щодо заявлених об’ємів робіт.

Так, у кошторисі вказано, для організації фундаменту одноповерхової будівлі амбулаторії площею в 200 кв.м. планувалось використати 426 куб.м. бетону загальною вартістю понад 700 тис. грн.

Активісти “ХАЦу”, порівняли будівництво подібної амбулаторії у с. Мала Рогань, де потрібно було 50 куб.м. бетону.
Варто відзначити, що у техзавданні були прописані бетонні блоки, або еквівалент у вигляді бетонної суміші. Ось еквіваленту виявилося трохи забагато. Переплата могла скласти понад 600 тис. грн. лише на цій позиції.

За даними реєстру судових рішень ТОВ «Санрайз Білдінг Груп» є учасником кримінального провадження за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 205 КК України, а саме ухилення від податків, пособництво та створення фіктивного підприємства.

Як стало відомо з “Прозоро”, ТОВ «Санрайз Білдінг Груп» не завершило зазначені роботи та 21 грудня 2019 року за 2 місяці до терміну закінчення виконання робіт, договір було розірвано за взаємною згодою сторін. Це каже про нецільове використання фінансів та про те, що керівництво Нововодолазької селищної ради не зацікавлено в якості виконання робіт та чесності підрядника.

У жовтні 2019 року, відділ ЖКГ оголошує новий тендер на будівництво тієї ж амбулаторії, але вже по новій ціні, а саме 8,3 млн. грн. На аукціон подається 3 участники, серед яких двоє – це улюбленці Нововодолазької селищної ради, ТОВ “Легіонбуд” та ТОВ “Нік Компані Плюс”.

Переможцем тендеру є ТОВ “Нік Компані Плюс”, який надав найменшу за вартістю пропозицію в 7,1 млн. грн. Вищевказана компанія отримала підрядів на загальну суму 57 млн. грн, серед них є Нововодолазька та Старовірівська ОТГ. Роботи згідно договору мають завершитись до грудня 2020 року.

0 0 голосів
Рейтинг статті
  • 0
  • 1 335
    Подiлитися:

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x