Що з водою у Нововодолазькому районі?

  • 0
  • 2 128
    Подiлитися:

Подiлитися:

У Нововодолазькому районі питна вода не відповідає гігієнічним вимогам.

За даними дослідження Харківського обласного лабораторного центру, за 6 місяців 2020 року, було взято 1 тис. 350 проб води з джерел нецентралізованого водопостачання у Харкові та в Харківської області. З цієї кількості проб, майже 43,9% не відповідали гігієнічним вимогам до питної води. 

У досліджених пробах були перевищені нормативи загальної жорсткості, вмісту аміаку, сульфатів, нітратів, хлоридів та заліза.

Нововодолазький район виявився лідером за небезпечною водою, адже допустима норма нітратів у воді була перевищена до межі в 12,6 раза. Чому така забруднена вода? Не відомо, але є деякі припущення, що така проблема є наслідком вивезення небезпечних відходів на Нововодолазьке сміттєзвалище влітку 2019 року.

Перевищення нітратів у воді є небезпечним для дорослих людей, а особливо для маленьких дітей, адже за 2020 рік було навіть зареєстровано 3 випадки нітратної метгемоглобінемії у дітей з Дергачівського району, Харкова та Люботина.

Як розв’язувати глобальну проблему нашої громади, не відомо, але не потрібно бути байдужими та не звертати на це уваги, адже якщо ми будемо ігнорувати такі проблеми, то їх точно ніхто не вирішить. Давайте будемо активістами нашої громади, адже тільки разом ми доб’ємося результатів.

До речі, Нововодолазька селищна рада підвищила через своє комунальне підприємство в кінці 2019 року вартість води для мешканців Нововодолазької ОТГ.

Ляшенко Аліна 

0 0 голос
Рейтинг статті
  • 0
  • 2 128
    Подiлитися:

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x