Майданчики без тендеру. Досвід Нововодолазької ОТГ

  • 0
  • 2 286
    Подiлитися:

Подiлитися:

У Новій Водолазі розподілили бюджет який був відведений на будівництво спортивних майданчиків та доріг, без проведення аукціонів. Про це йдеться в сюжеті “Накипіло”.

Футбольне поле, біля Нововодолазького ліцею № 3, почали будувати ще до того як селищна рада уклала договір з підрядником, адже фотографії з технікою на футбольному полі, оприлюднили ще в середині березня. Проте договір на реконструкцію майданчика за даними ProZorro був підписаний 22 квітня 2019 року.

 

В ОТГ НА ХАРКІВЩИНІ ПОЧАЛИ БУДУВАТИ ФУТБОЛЬНУ ПЛОЩАДКУ БЕЗ ДОГОВОРУ ЗА СЕКРЕТНИМИ ЦІНАМИ У Новй Водолазі розпочинають…

Опубликовано Харківський антикорупційний центр Пятница, 26 апреля 2019 г.

Про що це каже? Про те, що Нововодолазьку селищну раду не цікавила економія коштів та закупівлі відбувались без тендеру. Тендер – це конкурентна боротьба за можливість постачати товари та послуги для державного замовника. Для бізнесу це шанс отримати клієнта завдяки виключно якості власної продукції та конкурентним перевагам, для державних підприємств це можливість знайти найкращого виконавця за допомогою дієвого антикорупційного інструмента.

Згода на будівництво була підписана з ТОВ  “Легіон-Промтранс” без тендеру. Футбольне поле зі штучним покриттям коштує 1 429 497 гривень, проте на ProZorro немає ні договору, ні терміну оплати. Окрім цього, активісти з’ясували, що фірма “Легіон-Промтранс” фігурує у кримінальній справі про будівництво футбольного поля в Малій Рогані.

Начальник відділу ЖКГ Нововодолазької селищної ради – Валентин Хіценко, який звільнився весною цього року, прокоментував угоду з “Легіон-Промтранс”:

Тому що всі футбольні поля в нас стоять таких грошей. Ця фірма вже будувала поля у нас, і претензій до них не було. Я перший раз чую, що вона фігурує в якихось кримінальних провадженнях 

Відділ ЖКГ Нововодолазької селищної ради в кінці 2019 року, оголосив тендер на будівництво баскетбольного поля. Вартість цього проєкту чиновники оцінили у 2,23 мільйона гривень. Підрядник повинен був побудувати майданчик до кінця року, а платити за це селищна рада пропонувала три роки. Проте, через те, що на торгах зареєструвалася тільки одна фірма “Легіонбуд”, тендер скасували.

Тобто, фактично селищна рада зробила так, щоб виграла та фірма, яка потрібна, зменшивши термін післяоплати з 3 років до 1 місяця.

Баскетбольний майданчик у смт Нова Водолага

Проходить час і починається процедура перемов з фірмою, тому що згідно з “Законом про публічні закупівлі”, якщо кілька разів був зірваний тендер, подався один учасник і не було змінено ні умов, ні ціни, то ця фірма має першочергове право виконати роботу. Що було зроблено після підписання — з трьох років скоротили термін оплати до 30 днів. Тим самим дуже хитро обійшовши закон, — говорить депутат Нововодолазької селищної ради та керівник ГО «Наступне покоління 21» Костянтин Лиганенко

Медіагруппа “Накипіло” більш детально розбиралася з цією ситуацією, і виявилося, що всі п’ять приватні фірмі, які брали участь у будуванні спортивного поля: ТОВ “Панган”, ТОВ “Легіон-Промтранс”, ТОВ “СКСВ Легіон”, ТОВ “Легіонбуд”, ТОВ “СК Олімпбуд”,  тісно пов’язані між собою.

А також з’ясувалося, що селищний  голова Нової Водолаги, Олесксандр Єсін і колишній начальник відділу ЖКГ Нововодолазької селищної ради, Валентин Хіценко – куми. Єсін підтвердив цю інформацію, проте Хіценко не підтвердив родинні зв’язки з сільським головою.

Зараз порогова сума (для обов’язкового проведення тендеру. – Ред.) Знижена з 1,5 мільйона до 50 тисяч гривень. І ситуація з фірмами, на щастя, йде в минуле. Але відкритим залишається питання про ці кримінальні справи, а також встановлення і покарання винних з боку замовника і виконавця. Місцева влада якраз можуть цьому посприяти », – пояснює Володимир Рисенко, юрист Харківського антикорупційного центру.

Повну версію статті читайте на сайті НАКИПІЛО

5 2 голосів
Рейтинг статті
  • 0
  • 2 286
    Подiлитися:

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x