Свято Водохреща 2020

  • 0
  • 642
    Подiлитися:

Подiлитися:

Доброго святкового дня! Сьогодні в Новій Водолазі як і в усій Україні християни східного обряду відзначають свято Хрещення Господнього. Майже дві тисячі років тому в цей день Іоанн Хреститель хрестив Ісуса Христа у водах священної ізраїльської річки Йордан. З того часу віруючі щорічно в цей день беруть участь у святковому богослужінні, роблять купання в ополонці або купелях і освячують воду, яка зберігає цілющі властивості дуже довгий час. 

Як саме освячують воду — мале освячення відбувається протягом року неодноразово (під час молебнів, здійснення Таїнства хрещення), а велике — тільки у свято Хрещення Господнього (Богоявлення). Після богослужіння священник триразово занурює в воду хрест, вимовляючи молитви. Після цього вода вважається освяченою.

Навіщо зберігати вдома- її вживають натщесерце в невеликих кількостях вранці, читаючи молитву; п’ють при хворобах; освячують будинок; водохресною водою можна розбавляти звичайну воду, якщо у вас закінчилася свята, і вода буде мати лікувальні властивості.

Сподіваємось, наші односельці виконують правила занурення.

 

Для тих, хто ще лише планує долучитися до традиції купання в ополонці радимо звернути увагу на перелік захворювань, за наявності яких НЕ МОЖНА сподіватись що купальна вода дозволить очиститись від усіх негараздів!
Не забудьте перевірити, чи є у вас подібні анамнези.

І, головне, не забувайте, що очищення відбувається не лише водою, а й молитвою, добрими помислами та думками, доброчинними справами!

  • 0
  • 642
    Подiлитися:

Залишити коментар

avatar