Вакцинація від COVID-19 у Нововодолазькій громаді

  • 0
  • 1 345
    Подiлитися:

Подiлитися:

Днями в Нововодолазькій громаді розпочалася вакцинація проти COVID-19. Пункт вакцинації розгорнуто на базі КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Нововодолазької селищної ради, що знаходиться на третьому поверсі поліклініки.

Наразі процес вакцинації відкритий для медичних працівників нашої громади, а також залишкові дози можуть отримати відомі люди нашої громади. Процес вакцинації є виключно добровільним для всіх.

Що відомо про вакцину?

В нашій громаді зараз доступна вакцина CoviShield, яка виготовлена Інститутом сироваток Індії за ліцензією розробників — компанії AstraZeneca та Оксфордського університету. Інститут сироваток Індії є одним із міжнародних майданчиків виробництва вакцини, вакцина якого є схваленою для використання Всесвітньої організацією охорони здоров’я  (ВООЗ) як безпечна та ефективна. Щодо ефективності вакцини, то її показник по даним декількох клінічних досліджень в діапазоні 63-70%.

Що означає показник ефективності вакцини для кожного?

Показник ефективності є виключно статистичною величиною, який визначається в ході клінічних випробувань. Клінічне випробування є обов’язковим етапом сертифікації будь-якого медичного препарату, або, наприклад, вакцини. Саме випробування представляє собою розділення людей, що надали добровільну згоду, на дві групи спостереження — одна вакцинована, інша — контрольна (люди не отримали жодної дози вакцини) та подальше спостереження за обома групами впродовж шести місяців. В групі вакцинованих людей захворюваність на COVID-19 була на 63-70% нижчою ніж в групі невакцинованих — це і є показник ефективності вакцини. Але в ході клінічних випробувань була доведена 100% ефективність вакцини  CoviShield від важкого перебігу хвороби та від летальних випадків, в той час, коли в контрольній групі були зареєстровані важкі випадки  COVID-19 і випадки смерті від цієї хвороби.

Якщо я вакцинуюсь я можу захворіти  COVID-19?

Так, але перебіг хвороби буде легким або безсимптомним.

Як організовано процес вакцинації в нашій громаді?

Створено спеціальний кабінет щеплень виключно для вакцинації проти  COVID-19  на базі КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Нововодолазької селищної ради. Перед щепленням вас оглядає сімейний лікар, який інформує  про доступну для щеплення вакцину, можливі типові поствакцинальні реакції, а також попереджає про можливий розвиток нетипової реакції на вакцину (можливість розвитку нетипової реакції на вакцину не перевищує ризики використання будь-яких інших лікарських засобів та інших вакцин, які зустрічаються дуже рідко). Потім людина, що звернулась за вакцинацією, заповнює коротку анкету про стан свого здоров’я та підписує добровільну згоду на проведення щеплення. Пройшовши через медичний огляд та після надання згоди вас направлять в кабінет щеплень, де також присутній лікар. Вводиться вакцина, після чого за вами спостерігають впродовж 30 хвилин, щоб виключити можливість розвитку алергічних реакцій. По завершенню спостереження видається довідка про проходження вакцинації та людина залишає медичний заклад.

Які побічні ефекти від вакцини  CoviShield?

Часті типові побічні поствакцинальні реакції — це біль, набряк та почервоніння шкіри в місці ін’єкції, головний біль, нудота, м’язовий та суглобовий біль, підвищення температури тіла, біль в горлі, кашель та підвищена втомлюваність.

До нечастих типових побічних ефектів належать запаморочення, зниження апетиту, біль в животі, набряк лімфатичних вузлів, підвищена пітливість, свербіж шкіри.

До атипових побічних ефектів відносяться алергічні реакції на компоненти вакцини.

Варто зазначити, що типові побічні ефекти є нормальними варіантами прояву імунної відповіді, у більшості може бути лише один типовий побічний ефект, або побічні ефекти відсутні взагалі — це також варіант норми, оскільки процеси формування імунітету у всіх унікальні. 

Що робити в разі виникнення в мене побічних ефектів?

Зазвичай всі типові побічні ефекти проходять самостійно через декілька днів після вакцинації. Самолікування поствакцинальних реакцій не рекомендується світовою медичною спільнотою. Під час огляду лікаря, безпосередньо перед вакцинацією, запитайте в нього як діяти в разі виникнення таких реакцій, лікар може порадити прийняти жарознижувальний препарат або надати інші рекомендації в залежності від поставлених кожним індивідуально питань.

Скільки коштує вакцинація?

Процес вакцинації є абсолютно безкоштовним, хворий забезпечується як самою вакциною так і витратними матеріалами необхідними для її введення.

Чи є інші вакцини окрім  CoviShield?

Окрім  CoviShield в Україні наразі зареєстровано ще одну вакцину — CoronaVac, розробником та виробником якої є китайська компанія Sinovac Biotech. Ця вакцина також рекомендована ВООЗ як безпечна та ефективна, і по результат клінічних випробувань дає схожі показники з вакциною CoviShield та на 100% захищає від важкого перебігу та летальних випадків від COVID-19.  Але в найближчій час в Україну будуть надходити інші вакцини — це є нормальною світовою практикою, адже запит перевищує потужності виробництва. Україна використовує тільки рекомендовані ВООЗ вакцини, тому слід очікувати якісних виробників.

Наразі в Нововодолазькій громаді вакцинувалися та публічно розповіли про це Нововодолазький селищний голова Олександр Єсін, депутат Нововодолазької селищної ради Костянтин Лиганенко, лікар КНП “Нововодолазька центральна лікарня” Нововодолазької селищної ради Дмитро Жижера.

0 0 голосів
Article Rating
  • 0
  • 1 345
    Подiлитися:

guest
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x