Великдень на карантині

  • 0
  • 1 086
    Подiлитися:

Подiлитися:

Вже на наступному тижні, 19 квітня, православні відзначають головне свято — Світле Христове Воскресіння. Або Великдень.

Навіть ті українці, які зазвичай не відвідують храм, саме на Великдень відправляються на службу — щоб освятити крашанки і паски. В Україні цей обряд проводиться після завершення всеношної, яку потрібно провести стоячи буквально пліч-о-пліч.

 

Через епідемію Covid-19 в цьому році вперше в історії незалежної України люди відсвяткують Великдень дистанційно.

Як повідомив радник міністра внутрішніх справ Юрій Тандіт, за результатом спілкування з духівниками, дійшли згоди, що у храмах проводитимуть служби, але за участю не більше 10 осіб — священика, прислужника та працівників церкви і персоналу з технічного забезпечення. Усі вони повинні бути в масках або респіраторах, крім священослужителя. При цьому відбуватимуться онлайн-трансляції для усіх, хто хоче подивитися дійство з дому.

Коли богослужінь немає, віряни можуть самостійно відвідати храм, але всередині може бути не більше 2 осіб у великих храмах, і 1 — у менших, без врахування священика. Усі присутні зобов’язані носити маски, а ззовні не повинно бути черг.

У містах священикам пропонуватимуть освятити паски в пекарнях, заводах чи магазинах, відтак усі охочі зможуть купити вже освячений хліб. По селах людей просять виставляти святкові кошики за ворота, а священик пройде вулицями і освятить їх. У разі намагань вірян відвідувати церкву, поліцейські патрулі толерантно та виважено роз’яснюватимуть необхідність виконання правил карантину.

Для безперешкодного пересування священників до місць проведення служб, представники конфесій мають подати списки своїх священнослужителів та волонтерів, які опікуються безхатьками і соціально незахищеними верствами населення.

 

0 0 голосів
Article Rating
  • 0
  • 1 086
    Подiлитися:

guest
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x