ЯК В НОВІЙ ВОДОЛАЗІ ДУБОЧКИ САДЖАЛИ (ВІДЕО+ФОТО)

  • 0
  • 1 776
    Подiлитися:

Подiлитися:

31 травня ГО “Харківський антикорупційний центр” організував перфоманс у Нововодолазькій ОТГ. Цей захід був присвячений боротьбі з корупцією в малих центрах області. Також до події долучились НАСТУПНЕ ПОКОЛІННЯ та БЕЗПЕЧНА ГРОМАДА.
Учасники акції створили символічну алею боротьби з корупцією, яку назвали “Алея слух народу”.

Активісти висадили 10 саджанців дубочків, кожен з яких отримав ім’я. Іменували на честь місцевих чиновників, які на думку мешканців причетні до корупційних схем. Серед назв: Лісник, Юний Геній, Сашко Білий, Шкльоцик, Красень і т.д.

Костянтин Лиганенко, керівник у ГО “Наступне Покоління 21” та депутат Нововодолазької селищної ради:

«Акція викликана тим, що у нас дійсно болять серця, що розкрадаються наші кошти постійно. Дуже є багато сумнівних закупівель, дуже є багато сумнівних робіт, тому сьогодні відбувається така акція по висадженню дубочків».

Також він говорить, що дана акція має привернути увагу до боротьби з корупцією та відповідальності чиновників за їх дії та обіцянки. Адже, за останні роки бюджети громад виросли в рази, а контроль здійснюють лише активісти. 

Також поділився своїми враженнями голова Харківського антикорупційного центру Дмитро Булах:

«Для того, чтобы на примере этой ОТГ показать типичные проблемы для ОТГ. Увы, в связи с децентрализацией и увеличением бюджетов появились и проблемы – это бесконтрольная трата денег».

Дмитро вважає, що Дубочок є символом корупції в Новій Водолазі, адже, саме таку назву має кафе, яке було придбано родичами селищного голови.

Почитати про кафе можна тут: http://bit.ly/2wKWL6q
Подібний захід в Новій Водолазі відбувся вперше, немало людей відвідали подію, активно фотографувалися з саджанцями та поширювали на своїх сторінках інформацію.

Експерти “Харківського антикорупційного центру” протягом останнього року зафіксували кілька десятків випадків непрозорого витрачання коштів місцевими ОТГ, таких як закупівля елітних автомобілів, проведення ремонтів та придбання товарів за завищеними цінами, а також – надання преференцій фірмам-лідерам, які пов’язані з місцевими чиновниками. Тому наполягають, що безконтрольна децентралізація тільки підвищує корупційні ризики.

Антикорупціонери впевнені: встановлення подібного контролю – державне завдання, так як на місцях на ініціативи і запити місцевих активістів влада не реагує.

Вже до ранку таблички з прізвищами місцевих депутатів і чиновників зникли, а дубки залишилися.

 

 

 

 

0 0 голос
Рейтинг статті
  • 0
  • 1 776
    Подiлитися:

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x