Життя у новому форматі: куди і як витрачаються гроші Нововодолазької ОТГ

 • 0
 • 2 060
  Подiлитися:

Подiлитися:

У січні 2017 року  відбулося  об’єднання Нововодолазької територіальної громади. З того часу громада сама визначає куди витратити зароблені гроші з податків фізичних  осіб (тобто із зарплати громадян), з податків підприємств, акцизних податків, екологічного податку. Також в бюджет громади йде 100% єдиного та земельного податків, податку на нерухомість.

З держбюджету ОТГ напряму отримують гроші на освіту, медицину, спорт, культуру, соціальний захист.

Днями, на сайті видання «Слобідський Край» (далі СК) була опублікована стаття про Нововодолазьку громаду, а точніше про те, що було зроблено за останній час в ОТГ.

Завдяки відкритим джерелам стало відомо, що на вісвітлення діяльності Нововодолазької селищної ради в виданні «Слобідський Край» з місцевого бюджету було виділено 70 000 грн

Тому пропонуємо трішки заглибитись в тему розвитку громади і розібратися, чи насправді все так чудово, як пишуть в данному видавницті.

 • Як пише видання СК, в  Нововодолазькій ОТГ  активно розвивається благоустрій, прибираються узбіччя доріг, ліквідуються сміттєзвалища.

Так, дійсно, в мережі з’являлися фото, як прибиралися узбіччя на  вулиці 40 років Перемоги.

Але все не так позитивно, як хотілося. В кінці квітня трапилася дещо неприємна ситуація, в якій взяли участь ОСББ «Колос». Жителі вулиці Пушкіна впродовж доволі тривалого часу зверталися до ОСББ «Колос» з питанням, щодо вивозу сміття яке певний час знаходиться на їх вулиці, але на ці запити ніхто не реагував (хоча, це навіть не безкоштовна послуга). З часом, жителі вирішили звернутися до депутата за допомогою. Через деякий час, завдяки сприянню депутата — сміття нарешті помітили та вирішили вивезти, але передумали це робити, бо жителька селища опублікувала подяку не «Колосу», а депутату. До слова, сміття до сьогоднішнього дня заходиться на тому ж місці.

 • В рамках екологічного місячника «Зелена весна» жителі громади отримали 12 тисяч пакетиків насіння квітів і посівні календарі. В дотаток до цього, як стало відомо з відкритих джерел, влада перерахувала* 154 580.00 грн ФОП Щербина Людмила Олексіївна за квіти, які саме — невідомо. Можливо, в цю суму входять квіти, які були висаджені на території Нововодолажчини (в тому числі біля селищної ради).

* UPD: влада уклала договір на суму 154 580.00 грн з ФОП Щербина Людмила Олексіївна. 

 • Також, цією весною розпочалося активне будівництво доріг та тротуарів про яке ми писали раніше.
 • Під час карантину були капітально відремонтовані покрівлі в багатоквартирних будинках по вулицях Кооперативна, 9; 40 років Перемоги, 24 та Пушкіна, 44 у Новій Водолазі.

 

 • За гроші місцевого бюджету закуплено нове поливо-мийне обладнання типу МКД-14-03 для встановлення на автомобіль МАЗ, за допомогою якого під час карантину проводиться дезінфекція доріг. 

Здавалося б, це гарна ініціатива нашої влади. Але єдине питання, як багато тих, хто бачив як цей автомобіль миє дороги?

Серед усно опитаних жителів, ніхто не зустрічав цю техніку в роботі. Якщо Ви були свідком миття доріг, обов’язково залиште коментар.

 •  Задля профілактики проводили обробку дезінфікувальними засобами в під’їздах багатоквартирних будинків, дитячих та спортивних майданчиків. Про це було написано і на сайті селищної ради, але ж від єдино разової обробки нічого не зміниться, а скільки коштів на цю «акцію» було виділено — залишається тільки здогадуватися.
 • На вулицях селища та старостинських округів стало світліше – ОТГ для вуличного освітлення придбала 840 сучасних енергозберігаючих LED-ліхтарів.

Цікаво запитати місцевих жителів, чи дійсно вулиці ОТГ стали відблискувати новими LED-ліхтарями? 

 • До речі, на 2020 рік планується капітальний ремонт освітлення парку «Ювілейний» в смт Нова Водолага на який виділено 598 054,00 грн.

Але не потрібно навіть мати гарний зір, щоб бачити, що в парку гарне освітлення.

Можливо в цьому рішенні влади закладено якусь іншу ціль? Поки що невідомо, але дуже цікаво подивитися, як зміниться освітлення після «капітального» ремонту за такі кошти.

Ідемо далі,

 • Рішенням позачергової сесії Нововодолазької селищної ради було виділено кошти для Центру первинної медико-санітарної допомоги на придбання засобів індивідуального захисту медиків, засобів медичного застосування та дезінфікувальних матеріалів. 

Редакції Водолага Інфо не випадала нагода перевірити те, чи дійсно лікарям вистачає засобів індивідуального захисту і чи дійсно вони їх використовують кожен день і мають можливість їх змінювати хоча б декілька разів на день. Закрадаються сумніви в тому, що після кожного виклику швидкої допомоги лікар змінює ЗІЗ, як це має бути, згідно з правилами експлуатації. 

Якщо вам про це щось відомо, то поділіться інформацією з редакцією Водолага Інфо (анонімність гарантуємо).

 • І звісно, завдяки соціальним мережам стало відомо, що  служба «Гармонія», яка діє при комунальній установі «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Нововодолазької селищної ради рознесла 1000 продуктових наборів напередодні свята Великдень одиноким громадянам,  пенсіонерам (віком 80 +), інвалідам АТО, інвалідам війни, недієздатним, багатодітним і малозабезпеченим сім’ям (які мають п’ять і більше дітей), дітям з порушенням опорно-рухового апарату, дітям, які опинилися у складних життєвих умовах, дітям, що перебувають під опікою, прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, особам з порушенням опорно-рухового апарату, громадянам, які постраждали від Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорій, та їх вдовам.

На 1000 продуктових наборів було виділено 199 000.00 UAH з місцевого бюджету, які було перераховано на рахунок ФОП Щербина Людмила Олексіївна.

Хочеться ще раз зауважити, що бюджет Нововодолазької територіальної громади формується в першу чергу з податків, які вираховують з заробітних плат працівників та з податків підприємств, які знаходяться на території ОТГ. 

 

0 0 голосів
Article Rating
 • 0
 • 2 060
  Подiлитися:

guest
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x