Звітність представників народу. Де?

  • 0
  • 655
    Подiлитися:

Подiлитися:

Депутати місцевих рад повинні проводити звітування про свою діяльність перед громадянами на відкритих зустрічах, розробляти звіти та публікувати їх на офіційному веб-сайті органу влади, місцевих ЗМІ. Правова підстава: депутат місцевої ради не рідше одного разу на рік зобов’язаний звітувати про свою роботу – ч.1 ст.16 ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”

Мер (сільський, селищний, міський голова) повинен проводити відкриті зустрічі з громадянами, на яких звітувати про свою діяльність. Правова підстава: голова місцевої ради не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами – ч.7 ст.42 ЗУ «Місцеве самоврядування в Україні».

А як у нас? Зазвичай звітність представлялась в друкованому вигляді в офіційному віснику “Водолазький кур’єр” або на офіційному сайті. Станом на лютий 2020 року, подібної інформації на офіційному сайті Нововодолазької ОТГ  та  друкованих виданнях знайти не можна. Нагадуємо, що на відміну від депутатів місцевих рад, за покладені на його виконання обов’язки мером отримується офіційна заробітна плата.

А над чим та як часто працювали наші депутати? Нагадуємо, що депутатський корпус Нововодолазької селищної ради складається з 26 депутатів. Якщо призначенці не виконують свою обов’язкову роботу, а саме системно проводити зустрічі з громадянами та звітувати про свою роботу (подані та прийняті рішення, хід їх виконання; про активність у обговоренні та підтримці проєктів рішень; про проведені зустрічі з виборцями; про надіслані депутатські запити та звернення; про використання коштів з депутатського фонду тощо), то у народу з’являються сумніви щодо відповідальності та прозорості дій обраних представниками влади депутатів.

Пропонуємо звіт депутата Нововодолазької селищної ОТГ К. Лиганенка, як той, що відповідає вимогам звітності:

Звіт про виконання повноважень за 2019 рік, Лиганенка Костянтина Едуардовича, депутата Нововодолазької селищної ради об’єднаної територіальної громади VIII скликання за рік виконання депутатських повноважень. Дата набуття повноважень: 11.05.2017 року.

Я, Лиганенко Костянтин Едуардович, депутат Нововодолазької селищної ради ОТГ. Позапартійний. Член постійної комісії з політико-правових питань, регламенту, депутатської діяльності, етики, питань зв’язку з громадськими організаціями та діяльності засобів масової інформації і веб-ресурсів. Відповідно до законодавства звітую перед виборцями за рік депутатської діяльності по закріпленому за мною округу №8, який включає в себе вулиці в смт Нова Водолага: Коцюбинського, Котляревського, Річна, Некрасова, Свободи, 14-го Вересня, Плеханова, Сковороди Г.С., Ковалів, 40 років Перемоги (з № 3 А до № 45), провулки: Коцюбинського, Котляревського та в’їзд: Річний.

За звітний період активно виконував свої депутатські функції. Відвідав 9 із 13 засідань сесій Нововодолазької селищної ради. Неодноразово був присутній на засіданнях сесій Нововодолазької районної ради.
У межах депутатських повноважень відстоюю інтереси мешканців свого виборчого округу і вживаю заходів для створення належних умов проживання та дозвілля.

Під час формування плану соціально-економічного розвитку Нововодолазької ОТГ, вважаю за потрібне повідомити, що мною було внесено низку пропозицій передбачення фінансових можливостей для покращення інфраструктури виборчого округу, які ми з мешканцями формували разом —
2019-2020 роки: капітальний ремонт дорожнього покриття по вулицях: Коцюбинського, Котляревського, Некрасова, 14-го Вересня, Ковалів, провулкам: Коцюбинського, Котляревського (смт Нова Водолага); відновлення тротуарної доріжки по вулиці 40 років Перемоги (покриття тротуару та заміною бокових блоків на нові). Більша частина пропозицій була прийнята до уваги та затверджена.

На жаль, повноваження депутата місцевої ради не є великими, а за перешкоджання діяльності – у органів, установ та організації немає відповідальності. Варто зазначити, що виконання плану та різного роду програм напряму залежало та залежить від фінансової спроможності та бажання керівництва Нововодолазької селищної ради. І протягом 2019 роки було виконано небагато плану. В 2019 році, по округу №8 зусиллями Нововодолазької селищної ради було виконано поточний ремонт дорожнього покриття по вулиці Г.С. Сковороди, хоча мною було подано та затверджено до програми капітальний ремонт.

За період депутатської діяльності мною проведено більше 5 зустрічей з громадою, подано 30 депутатських звернень різного рівня, складено 57 актів (включаючи характеристики).

Звернення стосувались питань безкоштовної заміни лічильників, проблематика транспортного маршруту, встановлення сміттєвих урн, облаштування дитячих майданчиків піском, встановлення пішохідних переходів та відновлення дорожніх знаків по вулиці 40 років Перемоги, ремонтування асфальтного покриття на прибудинковій території двоповерхівок, відновлення курсування приміського поїзду та вивезення небезпечних відходів на Нововодолазьке звалище ТПВ.

Влітку 2019 року разом з небайдужими мешканцями, зупинили вивіз відходів буріння 4 класу небезпечності на Нововодолазьке звалище твердих побутових відходів.

Значна частина звернень ще знаходиться на розгляді, ігноруються або, на жаль, негативно розглянуті з боку Нововодолазької селищної ради, які стосуються ремонту дорожнього покриття по вулицях округу, облаштування вулиці 40 років Перемоги пристроями примусового зниження швидкості, встановлення освітлення та багато інших.
За зверненнями мешканців округу, ряд депутатських звернень направлялись і до ОСББ «Колос».

До програми ремонтних робіт об’єднання на 2019 рік, мною було подано депутатські звернення, які прийняті до уваги, а саме: капітальний ремонт дахів, вимощення вентиляційних шляхів, заміна вікон на металопластикові та асфальтування прилеглих територій будинків №29, 32, 24, 28-а по вулиці 40 років Перемоги, вул. Сковороди Г.С., Некрасова 1-а, Котляревського 1-а. Але, виконання цих робіт залежить від фінансової спроможності ОСББ.

Незважаючи на ігнорування проблем освітлення зі сторони керівництва Нововодолазької селищної ради, власним зусиллям та за допомоги АТ «Харківобленерго» було виконано освітлення лед-ліхтарями дитячого майданчику по вул. 40 років Перемоги, вулиці Ковалів та провулку Коцюбинського.

Вважаю за потрібне, зазначити, що мною на 90% виконані пункти моєї депутатської передвиборчої програми.

У 2020 році планується завершення благоустрою дитячого майданчику, асфальтування подвір’їв та вулиці, які відносяться до виборчого округу.

Також я є засновником та керівником громадської організації «НАСТУПНЕ ПОКОЛІННЯ 21», яка діє на території Нововодолазького району з грудня 2016 року. Організація займається розвитком рідного району проводячи різного роду заходи, спортивні, культурні, екологічні та інші.. Окрім того є співорганізатором проєкту «Кіно 2.0», в рамках якого транслювались різножанрові фільми, щотижня у Районному будинку культури. Протягом 2019 проведено велику кількість заходів, основні з них: Велодень Нова Водолага, Шалені Перегони (у с. Ватутіно), організовано прибирання Земснаряду, Радькового ставків та берегу річки МЖА (Павлівка), організовано унікальний захід – Нововодолазька Школа Лідерства, де учасники відвідали тренінги за темами: Саморозвиток та самовдосконалення, як основні компетенції лідерства; Ораторське мистецтво; Профорієнтація молоді; Підвищення самооцінки — умови лідерства; Фінансова грамотність, бюджет участі; Тайм-менеджемент; Розвиток лідера на місцевому рівні.

Неодноразово разом з командою, підіймали питання вирубки лісів на території району.

На початку 2019 року, було відкрито молодіжний хаб (центр) «SMART» за адресою: смт Нова Водолага, вул. Донця Григорія, буд. 1 (3-й поверх), діяльність якого зосереджено на розвитку молоді. Протягом звітного року було проведено багато різного роду заходів.

Розуміючи важливість вдосконалення своїх знань, регулярно та активно беру участь у навчальних семінарах і тренінгах. Так протягом звітного року відвідав більше ніж 15 тренінгів за різними тематиками (розвиток місцевого самоврядування, можливості для ОТГ та інші), основним з них є П’ята щорічна Антикорупційна школа (ПРООН в Україні, МФ «Відродження»), Молодіжне лідерство через спорт (тренінг в США, за підтримки уряду США), 16-та Щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії (Фонд Віктора Пінчука). Постійно відвідую інші об’єднані громади для вивчення успішного досвіду.

Вірю, що спільними зусиллями ми створимо ще більш комфортні умови для проживання та дозвілля мешканців нашої громади.

Завжди на зв’язку та готовий до діалогу:
контактний телефон +380 (50) 300-56-51 (Viber, Telegram, What`s App)
електронна пошта: cliganenko@gmail.com
Facebook: fb.com/lyhanenko fb.com/liganenko

0 0 голос
Рейтинг статті
  • 0
  • 655
    Подiлитися:

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x