Нововодолазька ОТГ

Подiлитися:

У січні 2017 року  відбулося  об’єднання Нововодолазької територіальної громади. На сьогодні в громаді п’ять сільських рад – Ордівська, Сосонівська, Староводолазька, Знам’янська та Одринська. Площа об’єднаної територіальної громади складає понад 35 тисяч гектарів.  Населення налічує 18.996 мешканців.
Адміністративним центром Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади є селище міського типу Нова Водолага Нововодолазького району Харківської області. У громаді 23 населених пункти, утворено 7 старостинських округів, а саме:

  • Знам’янський старостинський округ № 1 (с. Знам’янка, с. Мануйлове).
  • Староводолазький старостинський округ № 2 (с. Стара Водолага, с. Бахметівка, с. Павлівка).
  • Одринський старостинський округ № 3 (с. Одринка, с. Кут, с. Пластунівка).
  • Ордівський старостинський округ № 4 (с. Ордівка, с. Нова Мерефа, с. Щебетуни).
  • Сосонівський старостинський округ № 5 (с. Сосонівка, с. Бражники, с. Головнівка, с. Княжне, с. Моськівка, с. Низівка, с. Стулепівка)
  • Новоселівський старостинський округ № 6 (с. Новоселівка).
  • Федорівський старостинський округ № 7 (с. Федорівка, с. Брідок, с. Круглянка)

Вибори в громаді

30 квітня 2017 року відбулися перші місцеві вибори, за результатами яких було обрано голову об’єднаної територіальної громади  та депутатський корпус Нововодолазької селищної ради, до складу якого увійшли 26 депутатів, зі списком яких Ви можете ознайомитись на сторінці ДЕПУТАТИ.

Трнаспорті комунікації

Залізнична мережа

Зовнішній та внутрішній транспортні зв’язки здійснюються залізничним і автомобільним транспортом. Залізничне сполучення забезпечує станція Водолага, проміжна залізнична станція Південної залізниці на дільниці Мерефа – Красноград, адміністративно належить до Південної залізниці. Залізничні колії та станції обслуговує Харківська дирекція залізничних перевезень. Також у с. Новоселівка є залізнична станція «Кварцевий» та в с. Сосонівка – зупиночна платформа «Сосонівка».

Автомобільні шляхи

Громадський транспорт на сьогодні відіграє визначальну роль у розвитку громади.
14 Поруч проходить швидкісна автомобільна дорога міжнародного значення М18 (Е108). Через селище Нова Водолага проходить автомобільна дорога територіального значення Т1901. Територія громади межує з Валківським та Зміївським районами Харківської області.
Перевага територіального розташування громади полягає в тому, що адміністративний центр громади, смт Нова Водолага, знаходиться на відстані 45 км від обласного центру м. Харкова. Загальна протяжність мережі комунальних доріг складає 132,55 км: доріг з твердим покриттям 73,98 км, ґрунтових доріг 58,57 км.

Найменування населеного пункту і його статус

Відстань до адміністративного центру громади, км

1

Нововодолазька селищна рада

Центр громади

2

Знам’янський старостинський округ № 1

12,2

3

Староводолазький старостинський округ № 2

10,7

4

Одринський старостинський округ № 3

18,4

5

Ордівський старостинський округ № 4

9,0

6

Сосонівський старостинський округ № 5

12,6

7

Новоселівський старостинський округ № 6

5,0

8

Федорівський старостинський округ № 7

11,5

Бюджет громади

Рис. 9. Структура видатків бюджету громади в 2018 році (план)

В процесі планування видаткової частини бюджету Нововодолазької ОТГ місцева влада, не в останню чергу керується думкою та побажаннями населення, про що свідчать прогнозна структура видатків та данні опитування.
Видатки бюджету розвитку, які будуть скеровані на капітальні інвестиції, склали 18 % від загальної суми видатків бюджету.

Рис. 10. Структура надходжень бюджету громади в 2018 році (прогноз)

Прогнозний обсяг субвенцій на 2018 рік загалом складає 33,0 %, при тому власні надходження та ПДФО складають більше 60,0 %, що свідчить про високій рівень самодостатності та спроможності бюджету громади.

За прогнозом майже три чверті податкових бюджетних надходжень припадає на ПДФО, що відображає велику економічну активність населення та його роль у формуванні бюджету громади. Розуміючи це, місцева влада обрала шлях добровільного переходу від декларативного до партисипативного управління на своїх територіях.

 

Сільське господарство

До аграрного сектору економіки громади входять 35 зареєстрованих господарств, у тому числі – 16 сільськогосподарських підприємств та 19 фермерських господарств. На території Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади успішно працюють сільськогосподарські підприємства, які щороку нарощують об’єми виробництва. ПП «Агро-Новоселівка 2009» спеціалізується на вирощуванні зернових культур та розведенні великої рогатої худоби абердин-ангуської породи. Приватне підприємство «Агрофірма «Світанок» займається розведенням свиней, виробництвом м’яса свинини та м’ясної продукції. З метою розвитку тваринництва це підприємство реконструює приміщення свинокомплексу проектною потужністю 24 тис. голів свиней на рік (загальна кошторисна вартість реконструкції – 48 млн.грн., відсоток готовності — 75). СТОВ «Сосонівка-Агро» вирощує зернові культури, бобові та насіння олійних культур. Великим попитом у мешканців громади та району користується продукція фермерського господарства «Дружба 12», що реалізується у фірмовому магазині «Княжаночка» в смт Нова Водолага. Рівень рентабельності продукції сільського господарства по Нововодолазькій громаді, Нововодолазькому району та по Харківській області у 2016 році подано у табл. 6.

 

Дані табл. 6 свідчать, що рівень рентабельності сільського господарства по Нововодолазькій ОТГ вищий, чим середній по Харківській області. Аграрний сектор громади спеціалізується на вирощуванні зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. Урожайність сільськогосподарських культур по Нововодолазькому району та по Харківській області в цілому представлена у табл. 7.

Табл. 7. Урожайність зернових і зернобобових культур та соняшнику по Нововодолазькій ОТГ, Нововодолазькому району та по Харківській області, з 1 га ц

 

Фізичні особи-підприємці

У табл. 8 подано інформацію про загальну і відносну чисельність населення та фізичних осіб-підприємців у районі та громаді.

 

Надання адміністративних послуг

З 24.12 2015 року надання адміністративних послуг мешканцям громади забезпечувалося виконавчим органом Нововодолазької селищної ради з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань, реєстрації місця проживання фізичних осіб та державної реєстрації актів цивільного стану. На початку грудня 2017 року у приміщенні Нововодолазької селищної ради було офіційно відкрито Центр надання адміністративних послуг, який вже кілька місяців працював у тестовому режимі і обслуговував усіх мешканців об’єднаної територіальної громади. Центр надання адміністративних послуг при виконавчому комітеті Нововодолазької селищної ради є структурним підрозділом Нововодолазької селищної ради. ЦНАП забезпечує організаційну єдність фронт-офісу (власне ЦНАП) та бек-офісу (суб’єктів надання адміністративних послуг) в межах Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади. Основними завданнями ЦНАПу є: 56 — організація надання адміністративних послуг у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань суб’єктів звернень; — спрощення процедури отримання адміністративних послуг та поліпшення якості їх надання; — надання консультацій та роз’яснень суб’єктам звернень про вимоги та порядок надання адміністративних послуг, що надаються через адміністратора, суб’єктів надання адміністративних послуг, які надають послуги безпосередньо; — надання вичерпної інформації щодо необхідного переліку документів для отримання адміністративних послуг. У Центрі надання адміністративних послуг Нововодолазької селищної ради громадяни і суб’єкти господарювання мають можливість у зручний спосіб в одному місці отримати необхідні їм адміністративні послуги. Крім того, перевагою Центру є: — зручне територіальне розташування та логістика; — універсальне обслуговування фахівцями високого рівня; — орієнтований на громадян режим роботи; — некабінетна система обслуговування; — комфортні зони для очікування та обслуговування, в тому числі, для осіб з обмеженими можливостями; — максимальна інформативність (в т.ч. рецепція). Центр надання адміністративних послуг надає громадянам близько 40 послуг, в тому числі послуги з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців. За 2017 рік працівниками Центру було надано населенню громади 3410 адміністративних послуг